100 Lat Niepodległości

Rajd Niepodległa
I CZAPLINECKI RAJD ROWEROWY ,,NIEPODLEGŁA” ZAKOŃCZONY

Grupa zapalonych rowerzystów w miniona niedzielę wzięła udział w wyjątkowym rajdzie rowerowym pn. I Czaplinecki Rajd Rowerowy ,,Niepodległa”, który przebiegał ulicami miasta, drogami gminnymi i powiatowymi w miejscowościach: Czaplinek, Świerczyna, Rudki, Zdbice, Szwecja, Sypniewo, Nadarzyce, Borne Sulinowo, Łubowo, Czaplinek.

I Czaplinecki Turniej Darta senior 60+

        Dnia 18 czerwca br. od godz. 16:00 w Restauracji "Pomorska" odbył się I Czaplinecki Turniej Darta Senior 60+ zorganizowany pod hasłem "100 rzutów seniora w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę". Organizatorami turnieju była Czaplinecka Liga Darta i Klub "Senior+" w Czaplinku.

 

Akcja "Setny Turysta"

          Przed rozpoczęciem sezonu informowaliśmy o akcji Gminy Czaplinek „100 TURYSTA”. Nawiązywała ona do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i polegała na rejestrowaniu w Punkcie Informacji Turystycznej indywidualnych odwiedzających.

Publikacja MSWiA pt. „Biało-Czerwona” dla każdego na Dzień Flagi

Przypadający 2 maja Dzień Flagi to dobry moment, by zachęcić wszystkich do poznania zasad prezentowania barw narodowych w przestrzeni publicznej. Wskazówki zawiera publikacja pt. „Biało-Czerwona” opracowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Logo 100 lat niepodległości
Logo gminne z okazji 100 lat Niepodległości

Przezentujemy logo, które gmina zaprojektowała z okazji obchodów w 2018 r. setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Logo bedzie nam towarzyszyć przez cały Rok Stulecia i  prezentowane będzie m.in. w Biuletynie Informacyjnym Urzędu Miejskiego w Czaplinku oraz na promocyjnych torebkach gminy.

Strony